Přihláška Výsledky

Lipno Sport Fest zpestří olympijské hvězdy, přijďte si s nim

Největší za dobu čtyřleté historie bude letošní ročník Lipno Sport festu v Lipně nad Vltavou (15. – 23. 8. 2015), jediného festivalu v České republice, který kombinuje sport a kulturu. Zúčastní se jej olympijské hvězdy a známí sportovci, lidé si s nimi budou moci zasportovat a poměřit své síly. „Při tvorbě programu jsme kladli důraz na to, aby si lidé mohli na svého sportovce sáhnout, mohli si s ním zasportovat a užít si tu chvíli s ním a trochu se i něco naučit. Chtěli jsme také, aby se lidé co nejvíce pobavili a užili si sport. Lidé tak budou moci vyjet na cyklotúru s českým paralympionikem Jiřím Ježkem, zacvičí si s mistryní světa v aerobiku Denisou Barešovou či oblíbenou cvičitelkou fitness Hankou Kynychovou,“ uvedla olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová, která stála před čtyřmi lety u zrodu festivalu. Účast na festivalu podle ní potvrdila také legenda běžeckého sportu Jarmila Kratochvílová. Lipno Sport fest letos potrvá opět devět dní od 15. do 23. srpna. Každý den se lidé mohou těšit na kurzy, které jsou zcela zdarma. Ty povedou právě olympionici nebo známé sportovní hvězdy.

„Není běžné, aby si lidé mohli zasportovat s českými sportovními hvězdami. To je zážitek, na který se nezapomíná. Kdy jindy se přiučíte od kanoisty Jaroslav Volfa, který navíc vyjede s lidmi na noční vyjížďku na různých typech plavidel, kdy každý účastník obdrží osvětlení. To bude jeden z pověstných zlatých hřebů letošního ročníku. Kdy jindy si zaveslujete s Václavem Chalupou, než právě na Lipno Sport festu,“ uvedl za sportovní část programu Martin Dvořák.

Další sportovci jsou stále v jednání.

Lipno Sport fest letos nebude pouze o sportování, a kultuře, ale organizátory zaujalo téma olympismu. Coubertinovy myšlenky se tak budou prolínat v různé formě celým festivalem.

„Novinkou letošního ročníku jsou turnaje pro veřejnost. V jednání je exhibice letošního finále ve volejbale mezi Duklou Liberec a Jihostrojem České Budějovice na beachvolejbalovém hřišti v Lipně nad Vltavou. Letos nově také bude každý den probíhat ranní běžecká škola ČEZ. Chybět nebudou ani pravidelné kurzy, na které jsou lidé zvyklí. Novinkou je Klub lišáka Foxe, kde se budou moci děti bavit, zatímco jejich rodiče budou sportovat,“ uvedla ještě k programu Eva Černíková ze společnosti Lipensko.

Účastníci festivalu se budou moci účastnit také kurzů in-line bruslení, či windsurfingu, budou si moci zaběhat, objet Lipno na kole či si vyzkoušet moderní plavidlo – tzv. paddle board. Kurzy jsou zdarma.

Chybět nebudou odpolední pohádky nebo koncerty a kulturním bonbonkem bude velká laserová show s jedním velkým překvapením. Festivalu se účastní rodiny s dětmi, jednotlivci i senioři. Letos opět přijedou také handicapovaní sportovci, pro které je Lipno ideálním místem k odpočinku i tréninku.


© 2015 SportGroup.cz / Webhosting by Yourhosting.cz / CMS by YourEditor

Home | Aktuality | Místo konání | Volný čas | Program | Ubytování | Partneři | Kontakt | Media | Galerie